Öznur İç Mimarlık dekorasyon

Masif Parke

Masif Parke

Öznur İç Mimarlık dekorasyon Masif Parke uygulamaları ile siz değerli müşterilerine ürün ve hizmet sunmaktadır.

Zemin döşeme malzemelri arasında en çok tercih edilen ahşap; uzun ömürlü, ısı ve ses izalosyonu sağlaması, yenilenebilir olması , estetik ve iyi işlenebilir omumdan dolayı masif parkedir. 

Bina içi zemin döşemelerinde kullanılan ahşap malzemeden belirli boyut ve şekillerde hazırlanan lamba zıvana geçmeli tamamı ağaç olarak imal edilen ürünlere masif parke denmektedir. 

Masif Parke, üretim dayanıklı çok uzun ömürlü en sert ağaçlardan yapılmaktadır. Üzerindeki 6mm sistre payı ile ömür boyu sıcak ortamlar sunmaktadır. 

Parke üretiminde, yüksek dayanıma sahip olmaları nedeni ile yapraklı türler tercih edilmektedir. Bu amaçla şirketimizde meşe, akçaağaç, kayın, dışbudak, ceviz, teak, merbau, sapelli, doussie, iroko, wenge , bambu ve jatoba kullanılmaktadır

Diğer tüm zemin uygulamalarından farklı olan masif parke, doğrudan %100 doğal ahşap tabakaların zemine uygulanmasıyla elde edilmektedir. Gerçek doğal malzeme kullanılması hem mükemmel bir görünüm sağlar hem de mekana ahşaba özgü bir sıcaklık duygusu kazandırır.

Masif parke uygulamalarında farklı ağaç cinsleri (meşe, iroko, merbau vb..), farklı kalite sınıfları ve farklı cila alternatiflerinden yararlanılmak suretiyle çok büyük bir renk ve görüntü çeşitliliği sunulabilmektedir.

Döşendiği mekanın emlak değerini de yükselten ve bir statü simgesi olarak da değerlendirilebilen masif parke, kuşaklar boyu güzelliğinden bir şey kaybetmeyecek kadar dayanıklı bir parke türüdür. 
Masif parkeyi konutların yanısıra mağaza, okul, işyeri ve spor alanlarında da güvenle tercih edebilirsiniz. 

Tercih edebileceğiniz masif parke kalite sınıfları:

  • 1. sınıf
  • 2. sınıf
  • 3. sınıf
  • 4. sınıf